Когато твоето добро остава незабелязано, оставаш ли верен?!
„Защото като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха, но се извратиха в своите помисли и несмислено сърце се помрачи.“ Римляни 1:21 Едно от най-дълбоките човешки и негативни преживявания е да вършиш добро и да срещнеш неблагодарност. Това до голяма степен е свързано с нашата психика и с начина, по който хората възприемат доброто и личните взаимоотношения. Учените казват, че има няколко свързани по между си причини, които обясняват защо лошото и злото се помни по-дълго, отколкото направеното добро. И защо една негативна постъпка от наша страна, може да затъмни хиляди сторени добрини преди това. Една от причините е силата и способността на нашия мозък, който обработва заплахата по-силно от радостта. От гледна точка на нашето оцеляване, ние помним по-дълго раната, отколкото онова, което ни доставило радост. Едно нараняване задейства в нас аларма, която прави спомена негативното по-ярък и по-устойчив. От друга страна доброто не задейства в нас за...