Не се обезсърчавай!
Да, не се получи, но това не означава, че няма да се случи.
Гледай само между "не се получи" и "ще се случи" да не попаднеш на хора, които ще ти казват: "значи не е било Божията воля".
Виж, следвам Бог от доста време, за да знам, че повечето от нещата не се случват поради неверие или понеже не е Божията воля. Някои проповедници лесно ви бутат от самолета със заученото: "нямаш вяра или имаш проклятия от баба си".
Да, при някои хора това може да е удовлетворяващо обяснение, но повечето бутнати са без парашут и после е трудно да ги възстановиш след фрактурите нанесени от проповедници, които зад всеки ъгъл виждат демони и проклятия. Просто толкова виждат - толкова е откровението. Истината е, че откровението е голямо, когато разкрива Исус. Накратко, каквото съзерцаваш това откриваш. Обсебен си от демони - навсякъде виждаш демони. Гледаш на Исус - навсякъде виждаш съвършеното изкупление.
И така, проклятията на баба ти те преследват, но не могат да те намерят. Ти си на нов адрес, ново творение, имаш ново ID и проклятията се връщат там от където са изпратени.
А иначе за евентуално неверие, нали не си мислиш, че проповедника, който ден и нощ говори за дарения е голям вярващ?! Моля те не бъди наивен! Когато толкова много искаш от хората, става ясно, че не разчиташ на Бога, но това е друга тема. Въобще този сорт проповедници са един друг раздел от науката.
Та за твоето неверие... Познаваш ли някой който има #верометър? Питам сериозно, защото изглеждат много вещи, когато говорят за чуждото "неверие". Винаги е било по-лесно да измерваш чуждата вяра и да претеглиш на специалния си експертен кантар, чуждите бабешки проклятия.
Да, може да не се е случило, но това не означава, че няма да се случи, а също така не означава, че е въпрос на верометър или кантар за проклятия. Първо, за всичко под слънцето си има време. Там над слънцето не, но тук за всичко си има време. Ние не получаваме поради голямата си вяра, а поради милостите на Бога. Нека всеки да си мери собствената вяра и да си претегли греховете на неговата баба.
Бог е Великия майстор строител. Създаде вселената и тя работи безупречно. Той знае, кога и какво да ти даде. АКО ИСКАШ ДА РАБОТИ ТРАЙНО, НЕ ИСКАЙ ДА ГО ИМАШ ЧРЕЗ ВЯРА, ИСКАЙ ГО В НЕГОВОТО ВРЕМЕ!
Всъщност, голямата вяра не тропа с крак, като дете в мола. Виждали ли сте такива деца? Такива вярващи ставаме, като слушаме проповедници, които ни учат на: как да бъдеш богат, как да изповядваме словото, как да изискваме от Бога? Троп, троп, троп... Искааааам, искаааам, плаче и се блъска по земята. Да се чуди родителя, как да го успокои, всъщност, понякога шамарите вършат работа.
Вярата обаче не е тропане с крака в небесните молове, вярата е търпението да оставиш Бог да знае по-добре от теб, кога да имаш нещо и дали въобще да го имаш. Може би Той не иска да го имаш. Просто защото някой в библията е получил нещо, не означава, че то е за всички. И Тимотей е бил изцелен в раните на Исус, но е имал чести болки в стомаха. И Лазар е бил Авраамов син, но не е имал авраамови богатства. Иначе ако слушате проповедниците с верометрите и кантарите за бабешки грехове, знам, но както казах те са друг раздел в науката. Тях учените не могат да ги разгадаят все още, защото са сложни пораженията от шаманизма и комплексите от детинство.
Вярата е ПОКОРЯВАМ всичко на теб, И ТОВА ДА ГО ИМАМ и ТОВА ДА ГО НЯМАМ. Ти Господи не се покоряваш на моите молитви, моята молитва се покорява пред Теб. Моята вяра не те впечатлява, но Твоите милости ме изумяват.
И така, ако се молите и не получавате, то е защото имате благодат, за да не тропате в мола.
Моята благодат ти е достатъчна!
Виждаш ли, благодатта е не само, за да имаш, но и за да нямаш. Нима Павел не се молеше по Божията воля? Или нямаше достатъчно вяра? Или проклятията на леля му го преследваха? Не! Просто децата тропат, а зрелите искат Самия Господ да докопат - всичко друго за тях е измет.