Защо съм в това състояние, кое ме доведе до тук?

Това не е просто обикновен въпрос. Това е вътрешен разпит на страдащата душата. Въпрос, който те кара да се погледнеш истински в Огледалото на твоето битие, в което ти обаче упорито не искаш да се погледнеш, но със сигурност трябва. Защото само тогава, когато го направиш, ще признаеш, ще видиш истинското си състояние и ще разбереш, че си попаднал в задънена улица. Ще видиш безизходицата си  и знак „път без изход“.

Може би си стигнал дотук не заради една грешка, а поради хилядите малки компромиси, натрупвани като тухли в стена, която сега стои между теб и живота. Може би си вярвал на грешните хора, вървял в грешната посока, отстъпвал, когато е трябвало да устоиш, мълчал, когато е трябвало да извикаш. Или просто си се уморил. Изпуснал си себе си от себе си. И сега си стигнал тук в тишината на собствената си безизходицата.

Безизходицата не винаги е резултат от външни обстоятелства. По-често тя е резултат от вътрешна състояние, довеждащо до парализа на всичките ти действия. Когато вече  спираш да вярваш, че има път. Когато престанеш и не искаш да се бориш. Когато се оставиш на течението с мисълта, че  "Нищо няма да се промени".

Но ще ти кажа нещо важно – това състояние не е краят. То е силният вик на душата търсеща помощ.  Бог често говори най-силно чрез мълчанието в твоята безизходицата. Не защото се е отдръпнал или те е забравил, а защото иска да го потърсиш с цялото си сърце и душа. Да спреш да си мислиш, че сам можеш да дирижираш собствения си живот или че можеш сам да се справиш.

Време е да престанеш да обвиняваш обстоятелствата, хората, съдбата и Бог Спри да казваш „Ако…“ и започни да казваш „Сега“. Сега е моментът да паднеш на колене, не поради отчаянието си, а защото си осъзнал собственото си безсилие пред Бога. Не защото си слаб, а защото си разбрал, че сам без Бог не можеш.

Запитай се: Кога за последно Го потърси не заради благословенията, а заради истинска ти промяна? Кога за последно поиска не просто изход от ситуацията, а изцеление на душата си? Твоята безизходица може да се окаже Божията воля да започне нещо ново в теб ако Му позволиш.

Излез от себе си. Влез в молитва. Погледни към кръста. Там е изхода и началото на всяко твое възстановяване

 

Popular posts from this blog

Да придобиеш Божието благоволение!

Грях ли е християнинът да ходи на светски сватби, да пие чаша вино и да се радва на светски празник?

МОЖЕМ ЛИ ДА СЛУЖИМ НА БОГА И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ДА НЕ НИ ПОЗНАВА, А НИЕ ДОРИ ДА НЕ ПОДОЗИРАМЕ, ЧЕ СМЕ ОТХВЪРЛЕНИ?!